Talentum * 2021. 09. 09. - 19:01

 

Kedves Iskolatársaim!

Ülök az ágyamon, itt, Simonfán, és az oklevelemet nézem, ami azt bizonyítja, hogy a ’3. Talentumos vándortábor ZSELICI útvonalát’ teljesítettem.


Milyen kár, hogy máris vége van! Csak pár napja volt, hogy a kaposvári vonatról leszállva az Erdők Házában tettünk látogatást. Sok-sok érdekességgel találkoztunk, a fák kérgének vizsgálatától kezdve a vadak lábnyomain át az erdészek munkájáig. Ez után egy rövid (8 km-es) túrával-első szálláshelyünkre – a Ropolyi Vadászházhoz érkeztünk. Vicces volt, hogy a kapura egy táblát erősítettek, melyre kiírták, hogy SUGÁRVESZÉLY, miközben ez nem volt igaz, csak azért csinálták ezt, hogy rajtunk kívül más be ne merészkedjen.

A következő napon megnéztük a Zselic legnagyobb tölgyfáját, aminek törzsét öten tudtuk csak átérni. Ezután a zselici Csillagparkot kerestük fel, ahol érdekes csillagászati előadást, vetítést néztünk meg, és az erdő nagyvadjaival ismerkedtünk. Gyönyörű panoráma tárult fel előttünk mellette levő kilátóból. A harmadik napon, szállást váltó túránk során, a bőszénfai Szarvasfarmon is szétnéztünk. A Sasréti szálláson sátorban aludtunk. A zselici csühögővel is utaztunk, ami az ország legkeskenyebb nyomvonalú vasútján közlekedik. Esténként csillagokat néztünk. A társaság nagyon kellemes, jól kijövünk egymással. A kaptatók közös legyőzése, a beszélgetések a túrák közben, a futóverseny és a bátorságpróbák miatt közelebb kerültünk egymáshoz, még  a felnőttekkel is. 

Hát, ha tudnátok, milyen jó, hogy legyűrtük azt a több, mint 70 km-t! Túráink során volt nap, amikor 17 km-t is megtettünk. Még írok pár sort, de aztán mennem kell, mert Zsuzsa néni szeli a dinnyét, és nem szeretnék lemaradni!

Egyébként itt, Simonfán szállunk meg utoljára. A templom kertben ülve hallgattuk Márta néni szavait az ezüsthárs és a bükk együttéléséről. Még emlékszem az Érsek Kata néni által idézett mondatra, ami Aquinói Tamás szájából származik: „Ami Istenből látható, elég nekem ahhoz, hogy higgyem azt is, ami láthatatlan!”

Üdvözlettel: Balázs

Simonfa, 2021. 08. 02.

Holnap megyünk a kaposvári Virágfürdőbe, már nagyon várom!